Poplatky

Dodatek ke směrnici pro výši úplaty ve školní družině platný od 1.9.2014

Č.j.: 111/ 2014

Stanovení úplaty za zájmové vzdělávání  ve školní družině platný od 1.9.2014

Podle § 123, odst. (4) zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním středním,
vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění, vyhláškou
č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání a vyhláškou č. 109/2011 Sb., kterou se
mění vyhláška č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání.

s t a n o v u j i

výši úplaty za zájmové vzdělávání ve školní družině  s platností od 1. 9.2014 na částku 60 Kč měsíčně.

O snížení nebo prominutí úplaty rozhoduje ředitel školy  podle vyhlášky č. 74/2005 Sb. o zájmovém vzdělávání, zejména v případě dětí, žáků nebo studentů se sociálním znevýhodněním.

Ostatní body směrnice o výši úplaty ve školní družině jsou platné a zůstávají bez změny.

V Kožlanech dne 26.8.2014

ředitel ZŠ a MŠ Kožlany

Pokyny k placení poplatku za pobyt ve školní
                 družině, který pro šk. rok 2017/2018 činí 300,-/pololetí

Poplatek možno zaplatit několika způsoby:

-  složenkou, kterou Vaše dítě přinese ze školy (ústřižek si uschovejte)

-  převodem na účet školy ( potvrzení o převodu peněz)

č. účtu -          436253760267

kód banky -     0100

k. symbol -      0379

v. symbol -      30201700XX            30 - kód

2017 - rok

00XX - číslo dítěte podle seznamu ve ŠD - bude přiděleno

Směrnice o úplatě ve školní družině

Obecná ustanovení

Na základě ustanovení zákona č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) v platném znění vydávám jako statutární orgán školy tuto směrnici. Směrnice je součástí organizačního řádu školy. Prokazatelné seznámení rodičů s tímto řádem provede vychovatelka ŠD při zápisu dětí do ŠD.

Školní družina se ve své činnosti řídí zejména prováděcím předpisem ke školskému zákonu -vyhláškou č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání a vyhláškou č. 109/2011 Sb., kterou se mění  vyhláška č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání.

1. Stanovení výše úplaty ve družině

1. Ředitel školy touto směrnicí stanovuje příspěvek rodičů žáka na částečnou úhradu neinvestičních nákladů ve školní družině na 40 Kč měsíčně za jedno dítě s účinností od 1.9.2011.  Tato částka platí i pro každé další dítě v případě docházky  sourozenců do školní družiny.
  2. Úplata může být snížena nebo prominuta žákovi, pokud má nárok na příspěvek na úhradu potřeb dítěte v pěstounské péči podle zákona č. 117/1995 Sb., o státní sociální podpoře a tento příspěvek nebo jeho část je vyplácena.
  3. Úplata může být snížena nebo prominuta, pokud zákonný zástupce prokáže řediteli školy, že má nárok na příplatek uvedený v předchozím odstavci – tzn. musí doložit, že je mu příspěvek vyplácen.

2. Řízení o snížení nebo prominutí poplatku

1. Žadatel o snížení nebo prominutí poplatku předloží škole písemnou žádost s uvedením důvodů, kopii potvrzení o pěstounské péči a kopie dokladů, které prokazují, že je mu příslušný příplatek skutečně vyplácen.
  2. Ředitel školy podle vyhlášky č. 74/2005 Sb., o zájmovém vzdělávání v platném znění a podle ustanovení školského zákona č. 561/2004 Sb. v platném znění rozhodne o snížení nebo prominutí poplatku. Údaj o snížení nebo prominutí poplatku je veden v dokumentaci žáka ve školní družině.

3. Podmínky úplaty

1. Úplata je splatná předem, platí se zpravidla ve dvou splátkách – za období I. pololetí (září až leden) do konce září a za období II. pololetí (leden až červen) do konce února.
  2. Pokud za dítě není zaplacen poplatek, uvědomí o tom vychovatelka školní družiny  ředitele školy nejpozději do jednoho měsíce od nezaplacení. Ředitel školy může na základě nezaplacení poplatku rozhodnout o případném vyloučení žáka ze školní družiny.
  3. Úplatu může ředitel školy na žádost zákonného zástupce rozdělit do více splátek.
  4. Úplatu je možno uhradit složenkou, převodem na účet a v hotovosti do pokladny školy.

4. Platnost výše úplaty

1. Poplatek je stanoven na dobu školního roku a může být dodatkem ke směrnici na každý další rok upraven.
  2. V případě, že nebyl na začátku školního roku poplatek dodatkem ke směrnici upraven, platí výše poplatku z předchozího školního roku.

5. Závěrečná ustanovení

1. Kontrolou provádění ustanovení této směrnice je statutárním orgánem školy pověřena vychovatelka školní družiny.
  2. Směrnice nabývá účinnosti dnem : 1.9.2011

V Kožlanech dne 1.9.2011

ředitel ZŠ a MŠ Kožlany

ORGANIZAČNÍ  ŘÁD  ŠKOLY  - POPLATKY VE  ŠKOLNÍ  DRUŽINĚ ke stažení ve formátu PDF