Od 1. 9. dojde v MŠ ke zvýšení poplatku " školkovného" na 300,- / měsíc.

Informace k nové směrnici naleznete zde: Školkovné platné od 1.9.2020.PDF (107,6 kB)

V Kožlanech 18.6. 2020                                            Mgr. jaroslav Švarc

Žádáme rodiče dětí, které přijdou do MŠ až v září, aby si přišli vyzvednout osobní věci dětí. Děkujeme.

Rozloučení s předškoláky v mateřské škole se koná dne 24.6.2020 od 10.00 do 11:00 hodin bez přítomnosti rodičů.

Zápis do MŠ 2020/2021

Všechny děti, které přišly k zápisu byly přijaty dle požadavků rodičů.

Seznam najdete zde: Seznam zapsaných dětí- MŠ 2020.PDF (92,3 kB)

Rozhodnutí o přijetí si můžete vyzvednout v Mateřské škole.

Letní přerušení provozu MŠ bude od 3.8.2020 do 21.8.2020.

uzavření MŠ 2020.PDF (68,8 kB)

Dotazník pro rodiče na docházku dětí během prázdnin naleznete zde:

Dotazník pro rodiče na prázdniny 2020.docx (16,9 kB)

V Kožlanech 6.5.2020                                                 Mgr. Jaroslav Švarc

Informace ke znovuotevření ZŠ a MŠ Kožlany

Do mateřské školy se děti mohou vrátit  ve středu 20.5.2020.

Veškeré informace k návratu dětí do školy naleznete níže a v záložkách jednotlivých škol nebo vytištěné ve vestibulu školy za hlavním vchodem.

Podmínky v omezeném provozu mateřské školy od 20.5.2020..docx (21,3 kB)

priloha_779720581_2_příloha_čestné_prohlášení.pdf (268,8 kB)

priloha_779742691_1_ochrana_zdravi_ms.pdf (1,1 MB)

S dotazy se obracejte na třídní učitele nebo vedení školy.

Zápis do Mateřské školy na šk. rok 2020/21

Zápis bude probíhat v Mateřské škole ve dnech  6. 5. -12 .5. 2020 od 9.00 hod. do 12.00 hod.

Bližší informace jsou zde:

Žádost, evidenční list k přihlášení a čestné prohlášení o očkování do MŠ jsou zde:

V Kožlanech 21.4.2020                                                      Mgr. Jaroslav Švarc

Mateřská škola

Po doporučení MŠMT byla na základě usnesení č. 53/20 Radou města od 16.3.2020 do odvolání v souvislosti s prokázaným výskytem koronaviru v ČR a přijatými opatřeními Vlády ČR uzavřena Mateřská škola Kožlany.

Protože pravděpodobně bude Mateřská škola uzavřena na nejméně 20 pracovních dnů, ruším placení „školkovného" za každý celý měsíc uavření MŠ.

Prosím rodiče, kteří mají nastaveny platby jako trvalé, aby tuto platbu zatím zrušili.

V Kožlanech 30.3.2020                                                      Mgr. Jaroslav Švarc

Opatření provedená v mateřské škole k současné situaci

1) hygienická opatření – denní desinfekce veškerých ploch,

hygienického zařízení

- používání antibakteriálních mýdel

- antibakteriální čištění vzduchu

- zvýšená hygiena rukou u dětí

2) omezení provozu mateřské školy: - od 13.3. 2020 bude pro malý počet dětí v provozu pouze 1. třída

Důrazně doporučujeme maminkám, které jsou doma na mateřské dovolené, ponechte své děti doma!

3) zrušení společných akcí : divadlo apod.

Děkujeme, že do školky budete posílat pouze 100% zdravé děti.

Mateřská škola je od 1.1.2010 sloučena se základní školou do jednoho právního subjektu. Škola je umístěna v samostatné dvoupatrové budově, mimo hlavní silnici. Předškolní zařízení sdružuje mateřskou školu s celodenní péčí a školní jídelnu.
Budova mateřské školy byla postavena v roce 1962 a v roce 1975 byla provedena její přístavba a nástavba.

V roce 2016 byla provedena rekonstrukce střechy a výměna oken. V následujícím roce byla budova kompletně zateplena a má novou slušivou fasádu.

V přízemí je vstupní hala,šatna,sklady,sklepní prostory, plynová kotelna a sociální zařízení pro pracovnice školní jídelny.

V prvním poschodí je třída s hernou, ředitelna, kuchyně, jídelna a sociální zařízení. Ve druhém poschodí jsou dvě třídy s hernou, kabinety a sociální zařízení.

Třídy jsou prostorné, vybavené standardním nábytkem, u každé třídy je kabinet na pomůcky.

Prostory tříd jsou vyhovující vzhledem k počtu dětí. Doloženo vyjádřením okresního hygienika. Kapacita byla postupně navýšena až na současných 70 dětí. V současné době školku navštěvuje cca 50 dětí ve dvou tířdách. Děti jsou ve třídách rozděleny podle věku.