Mateřská škola

Mateřská škola je od 1.1.2010 sloučena se základní školou do jednoho právního subjektu. Škola je umístěna v samostatné dvoupatrové budově, mimo hlavní silnici. Předškolní zařízení sdružuje mateřskou školu s celodenní péčí a školní jídelnu.
Budova mateřské školy byla postavena v roce 1962 a v roce 1975 byla provedena její přístavba a nástavba.

V roce 2016 byla provedena rekonstrukce střechy a výměna oken. V následujícím roce byla budova kompletně zateplena a má novou slušivou fasádu.

V přízemí je vstupní hala,šatna,sklady,sklepní prostory, plynová kotelna a sociální zařízení pro pracovnice školní jídelny.

V prvním poschodí je třída s hernou, ředitelna, kuchyně, jídelna a sociální zařízení. Ve druhém poschodí jsou dvě třídy s hernou, kabinety a sociální zařízení.

Třídy jsou prostorné, vybavené standardním nábytkem, u každé třídy je kabinet na pomůcky.

Prostory tříd jsou vyhovující vzhledem k počtu dětí. Doloženo vyjádřením okresního hygienika. Kapacita byla postupně navýšena až na současných 70 dětí. V současné době školku navštěvuje cca 50 dětí ve dvou tířdách. Děti jsou ve třídách rozděleny podle věku.ASISTENT/KA PEDAGOGA DO MATEŘSKÉ ŠKOLY,

            ZŠ a MŠ Kožlany přijme asistenta/ku pedagoga k dítěti s downovým syndromem do mateřské školy na celý úvazek. Nástup okamžitě. Maturita není podmínkou. Asistent podle § 20 odst. 2 zákona. Pracovní náplň - pomocné výchovné, organizační a adaptační činnosti. Platové podmínky dle platných tabulek.

Informace na tel.:602 797 635, popř. 373 396 626 nebo email: zsmskozlany@seznam.cz