Jarní sportování v naší škole

19.06.2015 09:34

Jarní sportování v naší škole

Letošní duben byl opět fotbalový a to znamená, že v pohotovosti je především Zdeněk Pícl, který se o naše malé fotbalisty stará.

Ve středu 22.4. si zabalili své fotbalové nádobíčko kluci ze 6. a 7.třídy včetně Štěpky Brané vhodně doplněni J.Babuškou a M.Zetkem a jeli bojovat do Kaznějova na minifotbalový turnaj škol našeho okresu. Do turnaje se přihlásilo deset mužstev, proto se bojovalo ve dvou skupinách. Naši skončili druzí ve skupině a po porážce od pozdějšího vítěze Zruče si zahráli s Kaznějovem o třetí místo. Nervy drásající zápas skončil 1:1, na penalty byli naši šikovnější a získali bronz.

O týden později 29.4. v Horní Bříze se konal opět turnaj v minikopané pod hlavičkou Mc Donald‘s Cup pro žáky 4.a 5. tříd. Zdeněk Pícl poskládal tým i z mladších kluků a děvčat a jeli bojovat. Mezi deseti týmy obsadili deváté místo za jednu výhru po penaltách. Ve čtvrtek 30.4. se této soutěže zúčastnili naši nejmenší v Plasích. Žáci 1.-3. třídy a dvě čtvrťačky si to rozdali proti dalšim pěti týmům a se ziskem pouhého jednoho bodu za remízu a vstřeleným jedním gólem obsadili poslední šestou příčku. Snad se jim příští rok povede lépe a z fotbalového umění se něco naučí! Předpokládám, že sami se to „ páni fotbalisté kožlanští“ nenaučí!!!

Květen je každoročně zasvěcen atletice. Koná se Pohár rozhlasu v Nýřanech a také atletický čtyřboj v Kralovicích. Naše škola jezdí jen na čtyřboj, neboť na Pohár nemáme tolik závodníků a navíc Nýřany jsou trochu z ruky. Letos měli chuť závodit jen hoši z 8.a 9.třídy a ve čtvrtek 14.5. si to opravdu vyzkoušeli. Čtyřboj se skládá z 60m, 1000m, výška/dálka a vrh koulí/hod míčkem. Vzhledem na možnosti tréninku v Kožlanech si myslím, že se naši kluci mezi 36 závodníky neztratili. Posuďte sami.                                          

jméno

celk.poř.

   60m

1000m

  výška

  dálka

  míček

  koule

Berbr J.

      14

    8,8

3:32,20

    145

      -

      -

   8,45

Valach

      18

    8,3

3:53,20

    150

      -

  50,43

      -

Soukup

      24

    8,8

3:33,90

       -

   400

       -

   8,07

Holeček

      35

    9,2

4:10,30

       -

   275

  49,99

      -

                                                                                                         Mgr.Jaroslav Berbr

Zpět