Z naší školky

26.06.2019 10:31

Z naší školky

Ještě do poloviny května nám znepříjemňovalo život velmi chladné počasí, nyní si užíváme, pro změnu, horké léto. Jak už to bývá, na obojí si lidé stěžují, ale dětem ve školce teplé dny dovolují trávit hodně času na naší krásné zahradě. O její prostředí nám hodně pomáhá pečovat pan školník. I děti se zapojují třeba při pletí záhonů, které jsme na zahradě vytvořili při brigádě s rodiči. Bylinky nádherně rostou a nacházíme je jak v pití (voda s meduňkou či mátovými lístky) tak i v jídle (pomazánky s pažitkou, polévky s libečkem, petrželkou). Snažíme se, aby vše našlo své upotřebení. Děti si užívají pískohry a velice se jim líbí osvěžení pod vodním mlžítkem.

Již po několikáté nám p. Segeč ze Záchranné stanice živočichů předvedl na zahradě své vlastní dravce a poutavou formou přiblížil dětem různé zajímavosti z jejich života. Děkujeme.

Ve školce nás ještě čeká slavnostní rozloučení s dětmi, které po prázdninách odchází do 1. třídy. Doufáme, že počasí dovolí a budeme moct strávit příjemný čas na zahradě školky. Přijede divadlo „Kolem“ s kabaretem několika pohádek s názvem Řekne Ti to přísloví. Krátké vystoupení si připravily i děti, které poté čeká pasování. Chybět nebude ani táborák.

Všem přejeme krásné léto.

Za kolektiv MŠ Lenka Kozlerová

Zpět