Z naší školy a školky

28.03.2018 09:53

Z naší školy a školky

 

                Březen je už za námi a čekají nás sváteční velikonoční dny. Děti trochu „odfouknou“, ale potřebují se pořádně nadechnout před závěrem roku.

                Sedmého března se naše školka zúčastnila tradiční Mateřinky v Kralovicích. Vystoupení jsem viděl bohužel jenom na videu a moc se jim to povedlo. Poděkování patří i učitelkám Ditě a Markétě, které vystoupení s dětmi nacvičily.

                V březnu se už několik let jezdí do Plzně na Úřad práce. Žáci osmého ročníku pod vedením výchovné poradkyně Evy Sixtové se tam zúčastnili programu nazvaného „Kariéra – kam po škole“. Někteří z nich mají už o své budoucnosti jasno, ty nerozhodnuté mohou takové programy nasměrovat. A když je nenasměrují, budou alespoň vědět, kde úřad v Plzni sídlí.

                16. března se žáci páté třídy vydali do plzeňské ZOO. Lístky dostali za odměnu za účast ve čtenářské soutěži. A protože mají čtení rádi, ze ZOO jeli rovnou do kožlanské knihovny, kde strávili další Noc s Andersenem. I děti z MŠ o týden později vyrazily do místní knihovny. Článek je na jiném místě zpravodaje.

Konec března byl ve znamení preventivního programu „Zdravá pětka“. Děti se ve dvouhodinovém bloku seznamují se zásadami zdravého stravování a také si připravují něco malého na zub. Tak kdyby Vám doma začaly třídit potraviny, nelekejte se.

V následujícím období nás čekají zápisy. Nejdříve bude ten do školy – 11. dubna a druhého května proběhne zápis do MŠ. Pomalu se scházejí hlášení z okolních obcí o dětech tam přihlášených a my už tušíme, že počty žáků budou pomalu klesat. Do školy přijde kolem deseti dětí a ještě méně do školky. Na venkově prostě „baby boom“ skončil.

V polovině dubna proběhnou po pedagogické radě třídní schůzky. Předpokládáme, že se o vzdělávání svých dětí zajímáte a navštívíte nás. 25. dubna začíná povinný kurz plavání. Tento kurz probíhá v rámci osnov a po dobu 10 týdnů nahrazuje tělesnou výchovu. Letos se mi podařilo sehnat dotaci z rozvojového programu na dopravu a děti tak budou doplácet už jen desítky korun. Snad budou stejné programy k dispozici i do dalších let.

Na konci dubna a začátek května jsou schválené dva dny ředitelského volna – pondělky před svátky v květnu. Na 30. dubna mám pozvanou firmu, která bude zajišťovat pro školu a zřizovatele GDPR. Tato ochrana osobních údajů, která vstoupí v platnost koncem května, bude značně finančně i organizačně náročná. Přibude papírování a o to to bude dražší. Stále nám tu práci někdo usnadňuje…

Na závěr bych chtěl připomenout, že všechny důležité informace najdete na stránkách školy.    

               

                                                                                                                                             Mgr. Jaroslav Švarc                       

Zpět