Z naší školy

12.12.2016 20:28

Z naší školy

Listopad začal pro žáky studeným počasím a i ve škole začalo před prvními schůzkami přituhovat. Přes to jsme pro ty nejmenší zajistili představení pana Pohody, který již tradičně do naší školy zajíždí.

Tento měsíc byl také ve znamení florbalu. Kluci snad ve všech kategoriích se zúčastnili okrskových a okresních turnajů. Jak úspěšně nás reprezentovali, se dočtete na jiném místě zpravodaje.

Ostatní se mimo výuky a nutných povinností věnovali také přípravě dvou důležitých akcí. První se uskutečnila ve středu 16. listopadu v dopoledních hodinách, kdy jsme slavnostně v tělocvičně přivítali prvňáčky. Tentokrát jsme jako téma zvolili „Sport a olympijské hry“. Program sestavený z vystoupení jednotlivých tříd vyvrcholil oficiálním uvedením žáků první třídy mezi ostatní kamarády školy. Prvňáčci, kterých je letos 14, složili slib a dostali školní trička zelené barvy. Program byl povedený. I tak do budoucna uvažujeme o změně jeho formátu nebo alespoň přesunu na jiný termín. Je nám jasné, že v dopoledních hodinách mnoho rodičů prostě přijít nemůže. My bychom je však do školy i školky přilákat chtěli.

Ve stejný den odpoledne proběhly první třídní schůzky. Na dvanáct deváťáků přijelo „zatahovat své sítě“ sedm náborářů – zástupců okolních středních škol. Toto lobování se stalo již každoročním koloritem třídních schůzek. Ostatní rodiče se dozvěděli výsledky práce svých ratolestí a často i své důslednosti při jejich domácí přípravě. Jen doufám, že jsme je moc nezarmoutili. Ještě je do pololetí dostatek času na nápravu. Z důležitých informací, které by neměly zaniknout mezi řádky, bych zmínil kurz plavání pro žáky 3. – 5. třídy. Uskuteční se od 20. 1. do 7. 4. vždy v pátek dopoledne a nahrazuje po tuto dobu výuku tělesné výchovy. Proto je povinný. Z kurzu plavání lze omluvit pouze na základě potvrzení od lékaře. Další důležitá zpráva byla adresována rodičům sedmáků případně vyšších ročníků o lyžařském kurzu. Na hory pojedeme před jarními prázdninami od 5. 2. do 12. 2. 2017. Protože je sedmáků málo, abychom naplnili kapacitu chalupy, budeme vybírat ještě z jejich starších spolužáků.  A kritéria budou jednoduchá – zájem, chování a prospěch.

Ve čtvrtek 24. 11. byla žáky druhého stupně pod vedením Bc. Evy Sixtové otevřena výstava jejich prací na téma „vesmír“. Přijďte se do kožlanského muzea podívat. Výstava potrvá až do února.

Dále jsme se pilně připravovali na slavnostní rozsvícení vánočního stromečku, kde se již tradičně prezentujeme kulturním programem a malým stánkem s výrobky žáků. Již čtrnáct dní předem pečeme a zdobíme perníčky. Celá škola je provoněna vánoční atmosférou, děti válí těsto a kuchařky pečou, pečou a pečou… A potom zdobení - přes 300 jich letos prošlo závěrečnou kontrolou. Perníčky šly rychle na odbyt a před půl šestou už nebylo prakticky co prodávat. Za pomoc při výrobě děkuji především našim obětavým kuchařkám a všem dalším, kteří se na výrobě nejen perníčků podíleli. Za utržené peníze pojede celá škola ve středu 21. 12. do kina v Kralovicích. Název filmu si zatím ještě nechám pro sebe. Sice budeme muset něco málo doplatit, ale za snahu a pomoc dětí při prodeji to stojí. Snad tuto krásnou tradici nepřeruší zavedení EET…

Na závěr bych chtěl ještě jednou poděkovat všem zaměstnancům školy, kteří si najdou čas a podílí se na přípravě a organizaci akcí spojených s prezentací školy. Děkuji za jejich příkladnou práci. Přeji všem klidný adventní čas a pohodové Vánoce plné dárků a úsměvů těch nejbližších…

                                                                                              Mgr. Jaroslav Švarc

Zpět