Čj

e-mail:  k.ruzkova@zsamskozlany.cz

Deváťákům přeji 8. června k přijímacím zkouškám mnoho úspěchů, trošku štěstíčka a hodně pevné nervy. Nezapomeňte na rady, nápovědy a chytáky, které jsme si říkali!!!

Dopošlete vše, co vám chybí do 15.6., později zaslané úkoly již nebudu přijímat a hodnotit!!!

Termín odevzdání 4. souboru povinných úkolů byl do 1. 6.!  Z 6. třídy neodevzdal(a) 1 žák/žákyně, ze 7. třídy odevzdali všichni, z 8. třídy  4 žáci/žákyně, z 9. třídy 3 žáci/žákyně.
Termín odevzdání 3. souboru byl  do 13.5! Z 6. třídy zatím neodevzdal(a) 1 žák/žákyně,  z 8. třídy 3 žáci/žákyně.
Termín odevzdání 2. souboru povinných úkolů byl 28.4.!  Neodevzdal(a) pouze 1 žák/žákyně z 8. třídy
Termín odevzdání 1. souboru povinných úkolů byl 10.4.!  Neodevzdal(a) pouze 1 žák/žákyně z 8. třídy.

Doporučuji vytvoření portfolia (desek) na Čj, kam si budu ukládat všechny povinné úkoly.

U 6., 7.  8. a 9.třídy přibylo nové učivo k  prostudování na červen 2020.

Na domácí procvičování doporučuji všem ročníkům online procvičování na těchto webových adresách: onlinecviceni.cz (klikněte na 2.stupeň, Český jazyk a zde už jsou cvičení řazena podle ročníků, můžete si projít i cvičení nižších ročníků), dále např. portál: skolasnadhledem.cz (Online cvičení)

Nově upozorňuji, že program ČT1 studentům, na něž čekají  přijímací zkoušky, připravil od 17. března pořad Škola doma. Čeština se bude procvičovat vždy v úterý od 14 hodin. Mělo by jít o interaktivní formát, žáci se budou moci prostřednictvím chatu ptát, zároveň se budou probírat vybraná témata. Dnes 17. 3. 2020 jsem zhlédla 1. díl tohoto pořadu, líbil se mi, kdo jste nesledoval, můžete se podívat na www.ceskatelevize.cz/skoladoma

Pořad Škola doma doporučuji i žákům nižších ročníků, každý si tam určitě něco zopakujete. Tak neváhejte a klikněte ZDE.

Vydavatelství TAKTIK uvolnilo výuková interaktivní videa zdarma, shrnují vždy učivo určitého tématického celku, proto se dají využít v každém ročníku (podrobněji popsáno pod jednotlivými ročníky), proto neváhejte a klikněte ZDE.

Další možnost zpestření výuky na www.ctedu.cz (2. stupeň, Český jazyk a literatura), jde o výuková videa.