Čj

e-mail:  k.ruzkova@zsamskozlany.cz

U všech ročníků přibyl 4. soubor povinných úkolů - termín odevzdání do 1. 6. Kdo ještě neodevzdal slohový a literární úkol, pošlete!!!

Termín odevzdání 3. souboru byl  do 13.5! Z 6. třídy zatím neodevzdal(a) 1 žák/žákyně,  z 8. třídy 3 žáci/žákyně. Z 9. třídy a 7. třídy  všichni odevzdali.
Termín odevzdání 2. souboru povinných úkolů byl 28.4.!  Z 8. třídy neodevzdal(a) 1 žák/žákyně
Termín odevzdání 1. souboru povinných úkolů byl 10.4.! Neodevzdal(a) pouze 1 žák/žákyně z 8. třídy.

Doporučuji vytvoření portfolia (desek) na Čj, kam si budu ukládat všechny povinné úkoly.

U 6., 7. a 8. třídy přibylo nové učivo k  prostudování do 1.6.  U 9. třídy nové učivo k nastudování také až do 1.6.

Na domácí procvičování doporučuji všem ročníkům online procvičování na těchto webových adresách: onlinecviceni.cz (klikněte na 2.stupeň, Český jazyk a zde už jsou cvičení řazena podle ročníků, můžete si projít i cvičení nižších ročníků), dále např. portál: skolasnadhledem.cz (Online cvičení)

Nově upozorňuji, že program ČT1 studentům, na něž čekají  přijímací zkoušky, připravil od 17. března pořad Škola doma. Čeština se bude procvičovat vždy v úterý od 14 hodin. Mělo by jít o interaktivní formát, žáci se budou moci prostřednictvím chatu ptát, zároveň se budou probírat vybraná témata. Dnes 17. 3. 2020 jsem zhlédla 1. díl tohoto pořadu, líbil se mi, kdo jste nesledoval, můžete se podívat na www.ceskatelevize.cz/skoladoma

Pořad Škola doma doporučuji i žákům nižších ročníků, každý si tam určitě něco zopakujete. Tak neváhejte a klikněte ZDE.

Vydavatelství TAKTIK uvolnilo výuková interaktivní videa zdarma, shrnují vždy učivo určitého tématického celku, proto se dají využít v každém ročníku (podrobněji popsáno pod jednotlivými ročníky), proto neváhejte a klikněte ZDE.

Další možnost zpestření výuky na www.ctedu.cz (2. stupeň, Český jazyk a literatura), jde o výuková videa.