Poslechy k učebnici a PS Klett Maximall 1  je možné stáhnout na odkaze: klett.cz/eshop/klett-maximal-interaktiv-lang-6-seg-134-c-10107.html?from=0

Samostudium na období 30. 11. - 4. 12.

• Téma: Wer ist das?
  • Představíte známou osobnost
  • WocaBee povinný test č. 4 - 4. 12. - L1.1 s. 19-24
Ve společné hodině si připomeneme koncovky sloves. Budeme se ptát na známé osoby.
Povinný úkol č. 6 - Podle Uč. 19/18 najděte fotku jedné známé osobnosti, pod ni napište 4 otázky a odpovědi.
Doporučuji všem - Do 7. 12. si projděte na mCourser v učebnici vše do strany21/21 a v PS do strany 11. Toto jsme spolu probrali. Zaměřte se na čísla, představení osoby, státy, koncovky sloves. Až přijdete do školy, budu se Vás ptát, co si ještě potřebujete procvičit a společně se domluvíme na nějakou formu testu, který byste plnili sami doma ještě před Vánoci.

Samostudium na období 23. - 27. 11.

• Téma: Woher kommst du?
  • Zeptáte se i odpovíte, odkud různí lidé pocházejí a kde bydlí.
  • WocaBee povinný test č. 3 - die Länder 27. 11. (máte vložený nový balík, pořádně ho procvičte, než začnete psát test)
Ve společné hodině se budeme věnovat koncovkám sloves. V češtině tomu říkáte shoda podmětu s přísudkem.
Povinný úkol č. 4 - Uč.19/17 - napiš do sešitu tabulku a doplň do ní informace.
Povinný úkol č. 5 - PS 11/11 - poslechni si krátké rozhovory, spoj, kdo s kým mluví a doplň chybějící slova.

Samostudium na období 16. - 20. 11.

Tento týden se v hodině neuvidíme. Připravila jsem pro Vás únikovou hru. Postupujte takto:

Viel Spaß Eva Sixtová

Samostudium na období 9. - 13. listopadu

• WocaBee povinný test č. 2 - 13. 11. - Zahlen
  • Téma: Čísla 0-20
Budeme se věnovat opět otázkám na jméno, věk, bydliště. Budtě připraveni s novou identitou z minulého týdne.
Povinný úkol č. 3 - PS 11/9, 10 - vše si vysvětlíme v hodině, bude vás čekat práce s internetem, znalost států, vlajek a telefonních předvoleb. Cvičení vypracuj do PS, vyfoť a pošli mi.

Samostudium na období 2. - 6. listopadu

• WocaBee povinný test č.1  6. 11. - lekce1, slovíčka str. 14- 16
  • Téma: čísla 0-20

Povinný úkol č. 1 - Na hodinu si připrav novou identitu. Najdi si informace o známé osobnosti a proměň se v ni. Budeme se ptát na jméno, kolik vám je, v jakém státě a městě bydlíte. Napiš si vše na papírek pro případ,  že si nebudeš všechno pamatovat. Po hodině napiš informace o sobě ve větách a ty mi pošli.

Před hodinou si můžeš poslechnout Uč.17/12 (v mCourser, nebo si stáhni poslechy do počítače, odkaz je nahoře na této stránce). S tímto cvičením budeme pracovat v úterý.

Připrav si na papírek své telefonní číslo - budeme se ho učit diktovat německy.

Povinný úkol č. 2 - Napiš číslicí a německy slovem: své telefonní číslo, svůj věk, číslo domu a PSČ

Vložila jsem nový balík  na čísla. Trénuj je, v dalším týdnu budou v testu na WocaBee.

Samostudium na období 19. - 23. října

• WocaBee - v pátek  23. 10. cvičný test z probrané látky
  • Téma: Otázky a odpovědi při seznamování
Před online hodinou si připomeň text z učebnice 16/8 (přečti si ho, poslechni na mCourser). Přemýšlej a zkus mi na online hodině pak odpovědět na následující otázky:
  • Jak se řekne já? Jak se řekne ty? Na které písmeno končí slovesa po já/ty?
  • Jan= er, Mama= sie Na co končí slovesa v tomto případě?

Začíná naše 1. Challenge. Na splnění všech úrovní máš čas pouze do konce října. Snaž se všechny úkoly plnit bez pomoci dalších lidí nebo třeba učebnice. Dokaž sám sobě, že na to máš. Vždy dostaneš pouze jedn úkol. Ten splň a odevzdej (do školy, na můj mail nebo Skype - pozor neposílej do společné skupiny, ať tvé řešení nevidí ostatní, posílej pouze mně) Když úkol splníš správně, dostaneš hned další. Když ne, můžeš za 24 hodin úkol splnit znovu. Během té doby máš čas na doučení. Zvládneš se dostat až na nejtěžší úroveň?

Úkol č. 1 1Ch č.1.pdf
Pokud potřebuješ úkol vytisknout, tak mi napiš. Připravíme Ti ho ve škole k vyzvednutí.

Samostudium na 13. 10. 2020

Guten Tag, liebe Kinder. Wie geht’s? Viel Spass mit Deutsch.

Úkoly se snažte splnit v úterý v čase naší běžné výuky. Protože se na Skype sejdeme hned poté v úterý v 15:30 a uděláme společnou kontrolu. Zaměříme ji hlavně na úkol číslo 3. Pomohu Vám s výslovností a případně vysvětlím, čemu nebudete rozumět. Společně pak zkontrolujeme, jak jste cvičení splnili.

Odkaz na Skype:

join.skype.com/jTHDeJfNouVl

Challenge: Příští týden zkusíme naši první výzvu v NJ na pozdravy, rozloučení a Wie geht's. Na ni jsou zaměřeny úkoly č. 1 a č. 2. Výzva bude mít 7 levelů a uvidíme, do které úrovně se dostanete.

Úkol č. 1 - Napiš na papír všechny pozdravy a rozloučení. Zkontroluj v PS 8/2 a doplň slova, která ti chybí. Zkus toto dělat každý den (stačí 10 minut). Dokážeš se naučit všech 10 pojmů?

Úkol č. 2 - Stejně postupuj u odpovědi na otázku Wie geht's? (smajlíky), kontrolu udělej podle učebnice 15/6. Zvládněš všech 11 pojmů?

Úkol č. 3 - PS 9/5 budeš se učit nové věty. Pusť si poslechy v mCourser. Přihlašovací údaje máš na deskách v PS. Děláme lekci 1.1 a cvičení v pracovním sešitě jsou až pod cvičeními z učebnice. Můžeš cvičení udělat na počítači a pak teprve psát v PS. Na závěr přelož všechny věty a napiš je česky do sešitu. Pokud nemáš přístup k mCourser, pracuj se slovíčky v učebnici na str. 24 a 25. Pokus se nejprve vyhledat a přeložit všechna slova v PS 9/5 a pak je pospojuj, aby věty dávaly smysl. Nezapomeň i v tomto případě napsat překlad do sešitu. O tomto cvičení se budeme bavit na naší Skype hodině.

Úkol č. 4 - Procvičuj výslovnost. Podle poznámek v sešitě si vytvoř kartičky. Na jednu stranu napiš "sch" na druhou "š" a tak udělej kartičky pro všechna písmena, která jsme probrali. Příští týden doplníme zbylých 6 a bude nás čekat zkoušení u tabule z kartiček a pak i čtení německých slov. Neboj se, vše budeme ještě procvičovat a termín zkoušení si domluvíme ve škole.

Auf wiedersehen, eure Deutschlehrerin, Eva Sixtová.

Celé zadání ve wordu k tisku si můžete stáhnout zde: Samostudium na 13. 10. 2020.docx