Poslechy k učebnici a PS Klett Maximall 1 je možné stáhnout na odkaze: klett.cz/eshop/klett-maximal-interaktiv-lang-6-seg-134-c-10107.html?from=0

Samostudium 30. 11. - 4. 12.

• WocaBee povinný test č. 3 - balíky s. 48- 50 v pátek 4. 12.
  • Téma: Meine Schule
  • Vytvoříte plán školy, popíšete místnosti a činnosti, které se v nich dělají. Seznámíte se s předměty, které se ve škole vyučují.
Povinný úkol č.8 - Vytvoř plán ideální školy. Místnosti označ čísly. Pod plánem napiš k číslům:
  • názvy místností
  • předměty, které se v ní učí
  • slovesa/ činnosti, které se v místnosti dělají

Samostudium 23. - 27. 11.

Zatím mi všichni neodevzdali podklady pro únikovku, která nahradí písemnou práci. Máte poslední možnost do večera 23. 11. Žáci, kteří nevytvoří cvičení, budou psát písemnou práci, jakmile se uvidíme ve škole. Ostatní budou dělkat únikovku.

• WocaBee - učte se nové balíky, povinný test č. 2  (die Räume) bude v pátek 27. 11.
  • Téma- Meine Schule
  • Vyjmenujete místnosti ve škole a řeknete o ní základní informace
Povinný úkol č.7 - Uč. 50/1 - napiš do sešitu údaje z textu a z poslechu 1b, vyfoť a pošli mi.
Dobrovolná práce - překlad těxtu o škole na str. 50. Na mCourser si pusťte video k místnostem - 51/2

Samostudium 16. - 20. 11

WocaBee povinný test pro ty, kteří ho nesplnili 6. 11. - otevřen jen dnes

Povinný úkol č. 6 - do čtvrtka vytvořte jedno cvičení pro ostatní, pošlete mi ve Wordu nebo jako text do mailu. Přiložte i odkazy na obrázky. Inspirujte se v únikovce pro sedmou třídu na odkaze:

docs.google.com/presentation/d/e/2PACX-1vR900dMxX-PknR-knXLfgYJTvYrCay5J0MNUMoX5WHN961pC_fxc0CVDmnMCiJ9n9dXBGTR3kD0D4sw/pub?start=false&loop=false&delayms=3000

Seznam úkolů:

1. otázky a odpovědi (wer, wie, wo, woher, was....) - Verča
  2. časování sloves - Jirka
  3. číslovky - Andělka
  4. Řeči a státy - Matěj
  5. koníčky - Kája
  6. pozdravy, seznámení, rozloučení - Míša
  7. Osobní informace - Olda
  8. das finde ich - Jenda
  9. machst, magst, findest - Péťa
  10. PS 40/7 - Ondra
  11. hudební nástroje - Šimon
  12. text o sobě - doplnění slov - Radek
  13. sein - Vítek
  14. Wie geht's - Marcel
PS - pokud někdo nesplní - nebudu moct udělat únikovku a proto bychom psali normálně písemnou práci.

Samostudium 2. - 13. 11.

• WocaBee povinný test č.1 z lekce 1.3 v pátek 6. 11.
  • Téma týdne Mein Star
  • opakování poslechu, čtení, psaní i mluvení
Na hodině spolu probere detaily k samostudiu.
Povinný úkol č. 3 - Mein Star - vytvořt koláž o jedné známé osobnosti (sport, film, hudba...) Napiš o ní 6-8 vět a přidej dalších 6-10 informací z internetu pomocí obrázků a popisek. Vzor PS str. 30
Povinný úkol č. 4 - Prověř si, jak rozumíš poslechu nebo textu, jak ti jde psaní. Pracuj v mCourser nebo v PS str. 32-34 Napiš mi zprávu o tom, co ti šlo bez problémů a s čím jsi se trápil.
Povinný úkol č.5 - Pošli mi hlasovou zprávu na Skype nebo do mailu. Namluv o sobě text podle PS str. 35

Samostudium 19. - 23. 10.

• WocaBee cvičný test z lekce 1.3 v pátek 23. 10.
  • Téma tohoto týdne VIP's
Na hodině spolu probereme cvičení v učebnici 43/19 a stranu 46.
Povinné úkoly k odevzdání:
Úkol č.1
  • Plakát na slovíčka: Uč 43/19 - v mCourser splň toto cvičení včetně hvězdiček pod ním. Klikni na zeměkouli a postupuj podle návodu. Vyber si 10 slov k tématu Der Jugendklub. Vytvoř plakát, do kterého vlož obrázky k daným slovíčkům. U každého obrázku uveď překlad v čj, nj, aj a zvol jeden exotický jazyk. Plakát vyfoť a pošli, nebo odevzdej ve škole.
Úkol č. 2
  • Tvorba otázek - Uč. 46 - společně přečteme a přeložíme. Vymysli k textu 8-10 otázek a pošli mi je. Já z nich udělám vědomostní kvíz pro celou třídu.