Poslechy k učebnici a PS Klett Maximall 1 je možné stáhnout na odkaze: klett.cz/eshop/klett-maximal-interaktiv-lang-6-seg-134-c-10107.html?from=0

Samostudium na 23. - 27. 11.

• WocaBee povinný test č. 2 - 27. 11. - procvičte pečlivě nový balík Am Kiosk
  • povinný úkol č. 8 - projdi si nový balík na WocaBee, podívej se do PS 66/16, 17, 18 - sestav vlastní rozhovor. Můžeš mi ho poslat ke kontrole. Celý rozhovor pak nahraj jako audio do Skype a pošli pouze mně, neposílej do třídní skupiny. Minimální počet vět je 10.
  • Závěrečné shrnutí tématu Meine Schule
Doplňte všechny úkoly, které jsem Vám zatím zadala. Až se vrátíte do školy, ověřím si znalosti především toho, co jste nesplnili.
Výstupem z této lekce bude řízený rozhovor o škole (PS str.70) a psaní e-mailu (PS str. 69). Vše probereme na společné hodině a 30. 11. zahájíme zkoušení.

Samostudium na 16. - 20. 11

• Povinný úkol č. 6 - 77/18 - pusť si video, v učebnici označ hvězdičky a pošli mi fotku
  • Povinný úkol č. 7 - 77/20 - v mCourser je pod cvičením modrá zeměkoule, na ni klikni a vyber si jeden recept na Eintopf. Vytvoř stranu obrazového slovníku jednoho receptu. Vlož fotku hotového Eintopfu, vlož fotky ingrediencí (Zutaten) s popisky (der, die, das....) a v textu Zubereitung najdi 5 sloves (činností v kuchyni) a vlož je k receptu i s českým překladem.
  • odevzdej na mail nebo osobně přines do školy

Samostudium 2. - 13. 11.

• WocaBee povinný test č.1 - 6. 11. - str. 74-76
  • Téma: Getränke - was kostet es?
  • gramatika: časování schmecken, cena za jídlo a nápoje, odpověď na otázku Wie oft?
  • mezipředmětové vztahy: VV a NJ - návrh vlastní restaurace, M a NJ - výpočet cen
Na společné hodině procvičíme časování slovesa schmecken PS 64/11. Zopakujeme odpověď na otázku Wie oft? PS 65/14. Dál se budeme věnovat odpovědi na otázku kolik to stojí Uč76/17 (ceny v eurech) Doporučuji mít vše připraveno před hodinou.
Povinný úkol č.3 - PS 66/15, na společné hodině budeme říkat informace o sobě. Během hodiny si dělejte poznámky o spolužácích.  Napište o sobě a třech spolužácích vždy dvě věty. Jak často něco piješ, jíš. (celkem 8 vět). Pokud na hodině nebudete, napiš o sobě a o členech rodiny, nebo zavolej spolužákovi.
Povinný úkol č. 4 - bude hodnoceno i výtvarné zpracování a známku dostanete i z VV. Plánuješ si otevřít vlastní restauraci. Udělej výtvarný návrh, jak to uvnitř bude vypadat (tužka, pravítko, kresba nebo koláž z vystřižených obrázků) Zamysli se: bude uvnitř bar, kolik stolů a židlí, jaké dekorace? Restauraci dej jméno a vypracuj Menu, které budeš dávat do ruky zákazníkům. Ceny musí být uvedeny v eurech.  Menu můžeš tvořit na PC. Kresba restaurace musí být vlastní rukou.
Povinný úkol č. 5 - Uč 76/16 - vypočítej z uvedených údajů, kolik stojí jedntlivé nápoje a pošli mi vše napsané.

Samostudium 19. - 23. 10.

• WocaBee cvičný test v pátek 23. 10.
  • Téma Wie schmeckt es? Wie oft isst du?
Na online hodině budeme dělat uč.74/13 - Odpověď na otázku Wie schmeckt es?
Zopakujte si, co znamenají slovesa: nehmen, essen, möchten. Budeme dělat PS 63/6, 7
Samostatně pak udělejte nejlépe v mCourser cvičení v PS strany 63-64 do cvičení 10. Procvičíte si tím koncovky sloves.
Uč. strana 75/14 - na online hodině se naučíme odpovídat na otázku Wie oft isst du...? Vy potom samostatně přečtěte všechny komentáře k jídlu.
Úkoly k odevzdání:
Úkol č. 1 - Napište do skupiny na Skypu jeden komentář k 75/14

Úkol č. 2 - Uč. 75/15 Stáhni na internetu obrázek tvého oblíbeného jídla a jídla, které nemáš rád. Napiš k nim alespoň 5 vět (celkem) a pošli mi i s obrázky.