Základní škola

Základní škola byla v Kožlanech otevřena v roce 1913 a dnes již začíná druhou stovku let své existence. V roce 2010 došlo ke sloučením kožlanské základní školy a mateřské školy v jeden subjekt s názvem Základní škola a Mateřská škola dr. Eduarda Beneše, Kožlany, okres Plzeň-sever, příspěvková organizace a navázala na stoletou tradici školství v Kožlanech. Škola sídlí v původní staré budově, která byla z evropských peněz v roce 2009 zrekonstruována a zateplena. Má 9 tříd v devíti ročnících a jedno až dvě oddělení školní družiny. Do školy chodí kolem 140 žáků. Třídy po 14 - 16 žácích nám umožňují věnovat všem dostatek pozornosti a dát všem dostatek prostoru k individuálnímu vývoji. Ve škole pracuje tým zkušených pedagogů, kteří dětem pro výuku vytváří klidné až rodinné prostředí.

Pro lepší orientaci jsme pro Vás v levém sloupci připravili nabídku všeho, co by Vás v souvislosti s docházkou vašich dětí mohlo zajímat.

Na základě aktuálních zpráv MZ upozorňujeme na povinnost nošení roušek ve společných prostorách v budově základní školy od 10. září 2020. Žádáme rodiče, aby své děti vybavili rouškami.

Mgr. Eva Sixtová

Vážení rodiče,

od 1. října 2020 dochází z důvodů zdražování vstupních surovin ke zdražení žákovských obědů o 2 Kč.

Aktuální ceny obědů naleznete již nyní na záložce školní jídelna - poplatky.

Děkujeme za pochopení.                                                         Mgr. Jaroslav Švarc